Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I GIMNAZJUM

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I GIMNAZJUM

          W dniu 23 października 2015 roku w Gimnazjum w Niegowonicach, tradycyjnie jak co roku, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych w gimnazjum. W tym roku do ślubowania przystąpiło 36 uczniów z dwóch klas, którzy zostali serdecznie powitani przez Dyrekcję, grono pedagogiczne, rodziców, starsze koleżanki i kolegów oraz zaproszonych gości.

Pod przewodnictwem pani dyrektor Teresy Kubasik, uczniowie po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu narodowego, złożyli oficjalne ślubowanie. Po przysiędze, gimnazjaliści złożyli na ręce Dyrekcji własnoręcznie podpisany dokument, będący dowodem przynależności do społeczności gimnazjalnej. Zobowiązali się w nim do bycia wzorowymi gimnazjalistami oraz do godnego reprezentowania szkoły. Przedstawiciele samorządów klasowych podziękowali za trud wychowania i troskę swoim rodzicom oraz nauczycielom, a przybyłym gościom za udział w tak ważnej dla nich uroczystości.

Po oficjalnej części odbyło się „Ślubowanie na wesoło” pod przewodnictwem wychowawczyń klas pierwszych pani Eweliny Kawki oraz Bożeny Blicharz a prowadzącymi byli koleżanki i koledzy z klas II. Poddali oni pierwszoklasistów czterem próbom, których celem było udowodnienie, że zasługują na miano gimnazjalisty. Sprawdzono ich wiedzę z zakresu różnych dziedzin, sprawność fizyczną, odwagę i oczywiście umiejętności taneczne z wybranego tańca, którym okazał się Kankan. Pierwszoklasiści przeszli wszystkie próby wyśmienicie zapewniając zabawę nie tylko sobie, lecz również wspaniałej publiczności, która wspierała ich podczas wszystkich konkurencji.

Na zakończenie uroczystości świeżo upieczeni gimnazjaliści otrzymali z rąk Dyrekcji oraz Przewodniczącej Rady Rodziców pamiątkowe dyplomy. Zaproszeni gości prócz pochlebnych słów obdarowali uczniów podarunkami i życzyli wiele sukcesów.

Wychowawczynie klas I Gimnazjum : Bożena Blicharz i Ewelina Kawka

28

PAŹ

2015

638

razy

czytano

200/206

drawio

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia