Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

             23 października na długo pozostanie w pamięci 37 uczniów klas I Szkoły Podstawowej im. ks. Stefana Joniaka w Zespole Szkół nr 2 w Niegowonicach. W tym dniu, zgodnie z tradycją, złożyli oni przyrzeczenie i byli pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Rozpoczęcie nauki jest bardzo ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Dlatego też pasowanie na ucznia jest niewątpliwie wielkim przeżyciem dla pierwszoklasistów.

Pod okiem swoich wychowawczyń uczniowie klasy Ia i Ib przygotowywali się do tej uroczystości od kilku tygodni. Z mozołem ćwiczyli swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie, zdobywali nowe wiadomości, aby móc wykazać się nimi przed publicznością i w pełni zasłużyć na miano ucznia.  

Uroczystość Ślubowania poprowadziła Pani Dyrektor Teresa Kubasik. Na wstępie powitała licznie przybyłych gości, rodziców, uczniów klas starszych, przedszkolaków i nauczycieli.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego – Pan Konrad Knop, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łazach – Pan Stefan Kubasik, Radna Niegowonic – Pani Barbara Starczynowska,  Burmistrz Łaz – Pan Maciej Kaczyński,  Kierownik Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miejskiego – Pani Bożena Miklas, Kierownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach – Pan Grzegorz Piłka, Prezes Oddziału ZNP w Łazach – Pani Teresa Nowak, Wicedziekan ks. Proboszcz Artur Przybyłko, Sołtys Niegowoniczek – Pan Edward Mędrek, Kierownik Filii Biblioteki Publicznej w Niegowonicach – Pani Grażyna Bugaj, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Iwona Gajos wraz z Wiceprzewodniczącym Panem Łukaszem Kacperowskim.

Wreszcie przyszedł czas na bohaterów tego dnia, których – po zapowiedzi Pani Dyrektor – tanecznym krokiem w takt poloneza, wprowadziła na salę starsza koleżanka z klasy II SP. Następnie uczennice klasy VI zaapelowały do pierwszoklasistów, aby zaprezentowali swoją gotowość do podjęcia nauki w szkole.

Wszyscy uczniowie klas I stanęli na wysokości zadania. Z wielkim przejęciem recytowali wiersze i śpiewali przygotowane piosenki. Wykazali się rozległą wiedzą i wzorowo zdali swój pierwszy egzamin, udowadniając tym samym, że zasłużyli w pełni na przyjęcie do społeczności szkolnej. Starania uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po inscenizacji nastąpił najbardziej podniosły moment całej uroczystości. Pierwszoklasiści z podniesioną ręką przyrzekli przed szkolnym sztandarem, że będą postępować zgodnie ze szkolnymi zasadami i dbać o dobre imię szkoły, będą zdobywać jak najlepsze oceny, będą szanować rodziców, nauczycieli, koleżanki i kolegów. Chwilę później poczuli na ramieniu dotyk specjalnego pióra, którym Pani Dyrektor dokonała pasowania każdego pierwszaka na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły.

Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe książki, ufundowane przez Radę Rodziców oraz pierwszy poważny dokument – szkolną legitymację. Rodzice podarowali swoim pociechom pełne słodkich łakoci rogi obfitości. Zaproszeni goście również obdarowali pierwszoklasistów wspaniałymi prezentami. Gratulowali im bardzo udanego występu i życzyli wielu radości w zgłębianiu tajników wiedzy oraz samych sukcesów w szkole.

Trzeba jednak przyznać, że największy zachwyt malował się na twarzach przybyłych na uroczystość Rodziców, Babć i Dziadków naszych najmłodszych uczniów. Ze wzruszeniem podziwiali oni występy swoich pociech. Rodzice pierwszoklasistów dołożyli wszelkich starań, aby cała uroczystość miała wspaniałą oprawę.  Z ogromnym zaangażowaniem pomagali wychowawczyniom w jej zorganizowaniu.

Wychowawczynie klas I SP : Wioletta Dratwa i Jolanta Pater

28

PAŹ

2015

820

razy

czytano

210/215

drawio

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia