Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

niego@onet.pl

32 67 295 26

Aktualności

25 rocznica śmierci ks. Stefana Joniaka

25 rocznica śmierci ks. Stefana Joniaka

 

 

                   „ Nie wystarczy urodzić się człowiekiem,
                   trzeba jeszcze być człowiekiem.”

                                                          Ks. Stefan Joniak

 

 

 

 

25 rocznica śmierci ks. Stefana Joniaka patrona naszej szkoły

 

  W tym roku mija 25 rocznica śmierci patrona naszej szkoły- ks. Stefana Joniaka. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w obchodach tej rocznicy.
Nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy naszej parafii w dniu 26 września odwiedzili grób księdza prałata, który znajduje się w jego rodzinnej wsi Jabłonce na Orawie. Razem z rodziną księdza złożono kwiaty, zapalono znicze i odmówiono modlitwy za spokój jego duszy.
 
Uroczysta msza święta w intencji księdza Stefana Joniaka została odprawiona w szkole. Na sali gimnastycznej spotkali się  uczniowie, nauczyciele, zaproszeni  goście
i mieszkańcy wsi. Mszę św. koncelebrowało trzech księży: ksiądz dziekan Bronisław Waksmundzki, ksiądz wicedziekan- proboszcz Artur Przybyłko i ksiądz Roman Bąbski.

 
Przed  rozpoczęciem  mszy  pani  dyrektor  Teresa  Kubasik   powitała   wszystkich
i krótko przypomniała sylwetkę naszego patrona.

O oprawę liturgiczną mszy św. zadbała pani katechetka Ewa Przybyła, zaś od strony muzycznej pani Izabela Świtalska ze swoim zespołem wokalnym.
Honorowymi gośćmi były panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które zaśpiewały ulubione przez księdza Joniaka piosenki, w tym słynną „ Orawę”.
  Po mszy świętej wspominano księdza Stefana Joniaka. O jego życiu opowiadał ks. Roman Bąbski i pan Stanisław Kwiatkowski. Dzięki nim uczestnicy mszy mogli się dowiedzieć interesujących faktów z życia ks. Joniaka.Pani dyrektor Teresa Kubasik podziękowała księżom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości. Zaprezentowała również książki „ Patriarcha Orawy” i „ Proboszczowie naszej parafii” , w których jest mowa o księdzu Stefanie Joniaku. Książki te można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.
 
Po zakończonej uroczystości można było obejrzeć zebrane w sali tradycji pamiątki ( dokumenty, zdjęcia, książki, szaty liturgiczne) po naszym patronie.   Oprócz    tego   można     było    również  zapoznać   się   z   historią    jego    życia    prywatnego i duszpasterskiego z gazetki wyeksponowanej na szkolnym korytarzu.

                                                                                                      Teresa Wróblik

 

Rocznica śmierci księdza Stefana Joniaka (Ilość zdjęć w galerii: 58)

13

PAŹ

2015

771

razy

czytano

182/185

Zespół Szkół nr 2 w Niegowonicach

Logo serwisu.

Szkoła Podstawowa

im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia