Strona główna
piątek 14 sierpnia 2020
imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

 17 czerwca uczniowie klasy III razem z kolegami z klasy V i VI wyjechali na całodniową wycieczkę do Wrocławia.

Mieliśmy możliwość zwiedzenia Afrykarium – unikatowego na skalę światową kompleksu, przedstawiającego środowisko wodne Czarnego Kontynentu. Egzotyczna roślinność, niesamowite zwierzęta i temperatura powietrza w budynku sprawiły, że poczuliśmy się prawie jak w Afryce. Niezapomniane wrażenie zrobiło na nas przejście przez akrylowy tunel, wykonany we wnętrzu jednego z basenów, w otoczeniu tysięcy bajecznie kolorowych ryb afrykańskich raf koralowych.

Drugą część dnia spędziliśmy na świeżym powietrzu, spacerując alejkami wrocławskiego ZOO i podziwiając inne egzotyczne zwierzęta z całego świata. Nie udało nam się tylko spojrzeć w oczy tapirowi, który chyba obraził się na zwiedzających i cały czas siedział do nich tyłem. Za to mogliśmy do woli podziwiać małą żyrafę (tylko, że ona nie była wcale taka mała), ponieważ niczym modelka ustawiła się na brzegu swojego wybiegu i pozowała do naszych zdjęć.

Wróciliśmy do domu dopiero wieczorem zadowoleni i uśmiechnięci, z głowami pełnymi wrażeń i kieszeniami pełnymi pamiątek ze wspaniałej wycieczki.

Na koniec zagadka – wiecie ile soli potrzeba, aby „zasolić” baseny Afrykarium i wyprodukować taką wodę, jaka jest w Morzu Czerwonym? - ……………… 140 ton soli ! ! ! ! !

Wioletta Dratwa

Strona główna

Szkoła Podstawowa
im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach
ul. Szkolna 11, 42-454 Niegowonice
tel. sekret. (32) 67 29 526, e-mail: niego@onet.pl

BIP