Strona główna
piątek 25 września 2020
imieniny obchodzą: Aurelia, Kleofas

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE III

             Babcia i Dziadek – to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i tym wszystkim, co piękne i dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci.

Kochana Babciu! Kochany Dziadku! Jak można pomieścić w sobie tyle troski, ciepła i miłości? Jak można podarować innym tyle uśmiechu, dobroci i radości? Jak można zdobyć zdolność, by w trudnych chwilach nieść pociechę? Jak można stać się jak Wy cudownym człowiekiem?

Babcie bywają różne i Dziadkowie też są różni lecz każde z nich pamięta, żeby jednakowo zawsze kochać swoje wnuczęta.

28 stycznia uczniowie klasy III SP zaprosili do szkoły swoje Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Teresa Kubasik, gorąco witając szanownych gości. Potem uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, przygotowane specjalnie na tę okazję. Wszyscy pragnęli zaprezentować się jak najlepiej i w ten sposób podziękować Babciom i Dziadkom za całą dobroć okazywaną każdego dnia. Goście z dumą podziwiali talenty artystyczne swoich wnucząt i ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Uczniowie zostali nagrodzeni głośnymi brawami. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości, pani dyrektor Teresa Kubasik, zastępca dyrektora pani Dorota Sobiegraj oraz wychowawczyni klasy III Wioletta Dratwa złożyły przybyłym Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia, a dzieci obdarowały swoje kochane Babcie i ukochanych Dziadków gorącymi uściskami i całusami, a także pięknymi laurkami w kształcie serduszek.

W drugiej części spotkania wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek, przygotowany przez Mamy trzecioklasistów. Spotkanie upłynęło w bardzo wesołej i serdecznej atmosferze.

Wioletta  Dratwa

poprzednia strona|1|2|3|4|5| z   7następna|ostatnia

Strona główna

Szkoła Podstawowa
im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach
ul. Szkolna 11, 42-454 Niegowonice
tel. sekret. (32) 67 29 526, e-mail: niego@onet.pl

BIP