Strona główna
piątek 25 września 2020
imieniny obchodzą: Aurelia, Kleofas

Kolędnicy przybyli...


 

„Kolędnicy przybyli…” – noworoczne kolędowanie w klasie II

Do inscenizacji uczniowie klasy II przygotowywali się od Nowego Roku, kiedy to po powrocie z ferii świątecznych omawiali  tematykę  związaną z noworocznymi  tradycjami kolędowania  w  cyklu zajęć „ Świąteczne prezenty”, „ Idą szopkarze”,  „ Idą kolędnicy”, „ O dwunastu miesiącach”.
   29 stycznia  na spektakl zostali zaproszeni: p. dyr. Teresa Kubasik, vice- dyr. Dorota Sobiegraj, p. Grażyna Bugaj oraz wychowawczynie klas pierwszych: Ewa Kaczyńska, Mariola Piekara, klasy trzeciej Wioletta Dratwa, zerówki Jolanta Pater oraz ich podopieczni.

 Wychowawczyni klasy II Aneta Kajdańska serdecznie przywitała zebranych i dokonała krótkiego wprowadzenia  do inscenizacji, a Prowadzący zapoznał  publiczność  z pojęciem kolędowanie oraz związanymi z nim tradycjami. W inscenizacji występowali: Mikołaj, Choinka, Kometa, Stary i Nowy Rok, Gwiazda, Śnieżynka oraz Dwunastu Braci czyli miesiące. Całość przeplatały piosenki wykonywane przez chórek i solistki oraz kolędy  przepięknie zagrane na keyboardach przez  utalentowanych uczniów. Wszyscy składali sobie noworoczne życzenia, nie szczędząc sobie miłych słów i gestów. Publiczność nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami.

To jednak nie był koniec, bo wieczorem dzieci zaprezentowały się przed swoimi rodzicami.

Były uśmiechy, zruszenie i łzy w oczach. Rodzice z dumą oglądali swoje dzieci i wykonywali liczne pamiątkowe zdjęcia, które z pewnością umieszczą w rodzinnym albumie.

 

 

Aneta Kajdańska

 

 

 

Strona główna

Szkoła Podstawowa
im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach
ul. Szkolna 11, 42-454 Niegowonice
tel. sekret. (32) 67 29 526, e-mail: niego@onet.pl

BIP