Strona główna
piątek 23 sierpnia 2019
imieniny obchodzą: Róża

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

3 września 2018 r. rozpoczęliśmy naukę w nowym roku szkolnym. Bardzo ważnym, jest fakt,  aby nasze pociechy czuły się bezpieczne w szkole. Należy też pamiętać o bezpieczeństwie na drogach, dlatego bardzo często tłumaczymy uczniom, szczególnie z klas młodszych,  by byli ostrożni  idąc do i ze szkoły.

19 września obchodziliśmy Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Jest to znana akcja. Jej ideą przewodnią  jest „wizja zero”, czyli zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

W klasach I – III edukacji wczesnoszkolnej pedagog szkolny przeprowadził pogadanki o bezpieczeństwie, a następnie dzieci rozwiązywały quizy , krzyżówki, wykonywały prace plastyczne, korzystały z pomocy multimedialnych, przedstawiały prezentacje. Korzystając z metod aktywizujących wymyślały hasła dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Oto jedno z nich:

ZEBRA PRZYPOMINA MI- BĄDŹ OSTROŻNY WE WSZYSTKIE DNI!

Podobnie było w oddziałach przedszkolnych.

Uczniowie klas IV-VIII oraz III gimnazjum oglądali prezentacje oraz wysłuchali pogadanek prowadzonych przez wychowawców oraz pedagoga szkolnego. Długo dyskutowaliśmy na temat niebezpiecznych sytuacji, jakie sami napotykali na drogach podczas podróży z rodzicami.

Strona główna

Szkoła Podstawowa
im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach
ul. Szkolna 11, 42-454 Niegowonice
tel. sekret. (32) 67 29 526, e-mail: niego@onet.pl

BIP