Strona główna
piątek 14 sierpnia 2020
imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian

Święto Niepodległości

Strona główna » Aktualności » Święto Niepodległości

data dodania: 2019-11-19 07:35:35

 

      12 listopada świętowaliśmy w szkole w Niegowonicach Narodowe Święto Niepodległości. O godzinie 9.00 odbyła się uroczysta akademia, na którą przyszła cała społeczność szkolna.

      Obchody rozpoczęliśmy odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego oraz krótkim przemówieniem pani dyrektor. Następnie na szkolną scenę weszły dzieci z klasy II B i zaprezentowały piosenkę „Co to jest niepodległość?” śpiewaną przez dwie uczennice. Do muzyki zatańczyła grupa taneczna, obrazując treść za pomocą białych i czerwonych róż. Tym wzruszającym akcentem rozpoczęła się część artystyczna wydarzenia. Wiersze recytowali uczniowie klasy II B, śpiewała klasa V A, uczennica z klasy I oraz w dwugłosie zespół wokalny z klas V A i V B i Decyma. Na instrumentach zagrali uczniowie z klasy II A, V B oraz VII.

      Uroczystość przebiegała w podniosłym, patriotycznym nastroju. Dynamicznie zmieniające się sceny, taniec, śpiew oraz gra na instrumentach nie pozwoliły na nudę. Zebrani na widowni uczniowie cały czas z uwagą śledzili przebieg uroczystości.

      Po zakończeniu części artystycznej odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla uczniów, którzy otrzymali miejsca w szkolnym konkursie internetowym z tabliczki mnożenia.

      Zwycięzcom gratulujemy, a młodym artystom bijemy wielkie, zasłużone brawa w podziękowaniu za przygotowanie programu artystycznego.

                                                                                                                                 I.Ś.

 

czytano: 190 razy

autor: Swiza

Strona główna

Szkoła Podstawowa
im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach
ul. Szkolna 11, 42-454 Niegowonice
tel. sekret. (32) 67 29 526, e-mail: niego@onet.pl

BIP