Strona główna
poniedziałek 6 kwietnia 2020
imieniny obchodzą: Ada, Ireneusz

Dzień Edukacji Narodowej

Strona główna » Aktualności » Dzień Edukacji Narodowej

data dodania: 2019-10-22 07:40:36

 

      Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto w każdej szkole. To czas, kiedy nauczyciele, pracownicy administracji i  obsługi mogą cieszyć się zawodem, który wykonują, bo przecież praca z dziećmi, niesienie kaganka oświaty i wychowywanie nowego pokolenia to wartości najwyższe!

      W szkole w Niegowonicach te radosne chwile uczczono tradycyjną akademią, na którą przyszli pracownicy szkoły i uczniowie. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VA we współpracy z uczennicami klasy VII. Na scenie pojawiły się szkolne ziółka, które opowiedziały o swoich wymaganiach koniecznych do prawidłowego wzrostu i rozwoju. I tak mogliśmy zapoznać się z unikatowymi odmianami ziółek: boligłówką, zapominajkiem pospolitym, ściągaczem i ziewaczkiem.

      Po stworzeniu zielnika na sali pojawili się przedstawiciele firmy produkującej różne pomoce dydaktyczne. W czasach wzmożonej aktywności psychoruchowej uczniów dodatkowe wsparcie w postaci oryginalnych pomocy jest konieczne. W to nie wątpią nawet najbardziej doświadczeni pedagodzy. Dlatego oferta firmy spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony grona pedagogicznego. Przedstawiciele mieli pełne ręce roboty przy prezentowaniu kolejnych, wymyślnych gadżetów wspomagających proces edukacyjny. Nauczycieli nie odstraszyły nawet stosunkowo wysokie ceny proponowanych produktów. Wszystko sprzedało się od ręki. Dodatkowe zamówienia mogą być realizowane za pośrednictwem goszczonych przedstawicieli handlowych.

     Uroczystość zakończyła przemówieniem pani Dyrektor Teresa Kubasik, która odczytała list Burmistrza Łaz oraz wyczytała najlepszych pracowników, wyróżniających się w ubiegłym roku szkolnym wzorową postawą, pracowitością oraz wyjątkową pasją i zaangażowaniem. Wszyscy oni otrzymali stosowne nagrody.

     WIELKIE GRATULACJE dla zasłużonych w tej trudnej walce o kształtowanie serc, sumień i umysłów młodych ludzi!

                                                                                                                  I.Ś.

czytano: 154 razy

autor: Swiza

Strona główna

Szkoła Podstawowa
im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach
ul. Szkolna 11, 42-454 Niegowonice
tel. sekret. (32) 67 29 526, e-mail: niego@onet.pl

BIP