Strona główna
piątek 25 września 2020
imieniny obchodzą: Aurelia, Kleofas

KARTKA BOŻONARODZENIOWA DLA HOSPICJUM CORDIS W KATOWICACH

Strona główna » Aktualności » KARTKA BOŻONARODZENIOWA DLA HOSPICJUM CORDIS W KATOWICACH

data dodania: 2018-12-13 00:07:24

 5 grudnia zakończyła się szkolna akcja charytatywna „Kartka bożonarodzeniowa dla Hospicjum Cordis w Katowicach”. Akcja już na stałe zagościła w kalendarzu szkoły, nasza współpraca trwa bowiem nieprzerwanie od 18 lat. Mimo, że do świąt jeszcze daleko, to w szkole królowały choinki, bałwanki, reniferki, gwiazdki i inne bożonarodzeniowe symbole, a klasy mieniły się różnokolorowym brokatem. 

Kartki bożonarodzeniowe wykonywali uczniowie Szkoły Podstawowej, Rodzice i nauczyciele. Do akcji włączyły się także przedszkolaki z naszego przedszkola. Pani Anna Wilczok – kierownik Filii Biblioteki Publicznej nr 1 zorganizowała warsztaty plastyczne, podczas których nasi uczniowie wraz z rodzicami również wykonywali świąteczne kartki.

Wszystkie kartki zostały opatrzone maleńkim napisem „Dar serca od uczniów i nauczycieli z Niegowonic dla Hospicjum Cordis w Katowicach”. Każdy, kto kupi naszą kartkę świąteczną, będzie mógł dowiedzieć się kim są jej autorzy.

Po raz kolejny udało nam się zebrać okrągły 1000 najpiękniejszych na świecie kartek świątecznych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby podopiecznych hospicjum.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tej wyjątkowej, z serca płynącej akcji, doceniając jednocześnie wkład włożony w przygotowanie tylu wspaniałych kartek. 

                                                                                    Wioletta Dratwa

 

Bonus !!!

Czy wiecie ile bloków technicznych trzeba zużyć do zrobienia tysiąca kartek świątecznych, przy założeniu, że przeciętny blok ma dziesięć kart, a z jednej karty możemy zrobić dwie kartki świąteczne.

            Pierwszy uczeń, który zgłosi się do swojego nauczyciela matematyki z prawidłową odpowiedzią na to zadanie, zostanie oczywiście nagrodzony. 

czytano: 278 razy

autor: drawio

Strona główna

Szkoła Podstawowa
im. ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach
ul. Szkolna 11, 42-454 Niegowonice
tel. sekret. (32) 67 29 526, e-mail: niego@onet.pl

BIP